30
listopad
ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
PONIŻEJ FOTORELACJA Z ZABAW ANDRZEJKOWYCH W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLASACH I-VIII
PONIŻEJ FOTORELACJA Z ZABAW ANDRZEJKOWYCH W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLASACH I-VIII
Mięciutkie, puchate, małe i duże… znają je i kochają wszystkie przedszkolaki – pluszowe misie! To właśnie ich „święto” obchodziliśmy 24 listopada. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Poznały historię święta, prezentowały swoje misie, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych z misiami. Nie zabrakło zagadek, rymowanek, piosenek i bajeczki o misiach. Każde dziecko otrzymało odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia. Na koniec dzieci zrobiły sobie zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz
Szanowni Państwo,
Pragnę Państwu serdecznie podziękować za tak wspaniałe zaangażowanie się w akcję „Od Serducha dla Serducha”. Ilość zebranych przedmiotów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, zważywszy na fakt, iż zbiórka trwała zaledwie półtora tygodnia.
Wszystkie zebrane przedmioty zostały w piątek zawiezione na magazyn i 09.12 zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka oraz do Domu Samotnej Matki.
Z wyrazami szacunku,
Magdalena Tychanicz-Bryk
Kolejny etap zwiedzania Polski mamy już za sobą. Tym razem wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Łodzi i jej okolic. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od historycznej dzielnicy – Księży Młyn. Jest to dawne, rozległe osiedle robotnicze z XIX w., które zachowało się niemal w oryginalnym kształcie, z czasów rozwoju Łodzi przemysłowej. Stanowiło ono centrum przemysłu włókienniczego w mieście. Następnie udaliśmy się do Centralnego Muzeum Włókiennictwa mieszczącego się w historycznej Białej Fabryce Ludwika Geyera. Ten zespół fabryczny jest jednym z najstarszych w Łodzi, tu uruchomiono pierwszą w mieście maszynę parową. Placówka prezentuje
Dnia 23 listopada 2023 roku Grupa Teatralna z Radomia przyjechała do naszej szkoły z przedstawieniem „Przygody Koziołka Matołka”. Aktorzy w profesjonalny sposób przedstawili losy Koziołka Matołka. Naświetlili uczniom klas młodszych miasto Pacanów, a także wspomnieli inne lektury i bohaterów. Uczniowie mieli możliwość przybicia podkowy Koziołkowi, co sprawiło wiele radości. Ponadto aktorzy przypomnieli przysłowia dotyczące kóz. Na koniec każdemu dziecku przybili pieczatkę, która symbolizowała przyjęcie do Klubu Koziołka Matołka, jak również otrzymali plan lekcji z ww. bohaterem.
17 listopada 2023 roku w naszej szkole był DNIEM MYSZKI MIKI. Uczniowie klas I-III przebrali się za pomysłowe bajkowe postacie. Dzieci poznały postacie Myszki Miki oraz Myszki Mini, znanych na cały świat bohaterów stworzonych przez Walta Disneya.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA” 2023. Konkurs cieszy się ogromna popularnością, nadesłano na niego 614 prac z 55 placówek. Jury wyłoniło 66 laureatów. Poziom artystyczny prac był bardzo wysoki.
Wśród grona zwycięzców znalazła się Julia Przywara – uczennica klasy szóstej, która zajęła I miejsce.
Tornister stanowi nieodzowny atrybut każdego ucznia. Jego waga, odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa.
W wieku szkolnym ma miejsce pierwszy okres krytyczny dla postawy fizycznej dziecka. W okresie tym następuje wzmożony wzrost ciała dziecka, w związku, z czym uczniowie bardziej narażeni są na wykształcenie się u nich wady postawy. Rozpoczynając naukę, dziecko zmienia swój dotychczasowy tryb życia spędzając w szkolnej ławce – w pozycji siedzącej – dziennie powyżej 4 godzin. Dodatkowo w wieku 6–9 lat organizm wykazuje ogromną biologiczną potrzebą ruchu, co
14 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pod tytułem ,,Statek Noego”. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem. W trakcie jazdy dzieci obserwowały ruch uliczny, przejeżdżające pojazdy, znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Była to okazja do przypomnienia sobie podstawowych zasad ruchu drogowego. Przedszkolaki spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną w ich pamięci. Noe i Mamma czyli główni bohaterowie spektaklu opowiedzieli małym widzom historię Noego i jego niezwykłej podróży statkiem, na pokładzie którego podróżowały wspólnie ludzie
13 listopada br. uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pt. „DBAM O ZDROWIE I ŻYCIE SWOJE I NAJBLIŻSZYCH”. Celem zajęć było zapoznanie z bezpieczeństwem w gospodarstwie rolnym, zasadach ochrony zdrowia i życia, które powinni przestrzegać rolnicy oraz ich najbliżsi.
Z ramienia KRUS zajęcia poprowadzili: Beata Kiebała oraz Marek Ziobro – kierownik ropczyckiego oddziału KRUS.