ZAJĘCIA Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

W dniu 26.03.2019r. w szkole odbył się "Festiwal Zdrowia", którego celem było promowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej. To wydarzenie było zachętą do wzbogacenia swojej codziennej diety w owoce i warzywa i pokazaniem, w jakiej formie można je spożyć.

Poprzedzone ono było wykonaniem plakatów i prac plastycznych na temat wartości odżywczych i zdrowotnych owoców i warzyw. Uczniowie szkoły brali udział w losowaniu, każda klasa wylosowała jeden owoc i jedno warzywo, z których w dniu festiwalu dzieci przygotowały potrawy pod okiem swoich wychowawców. Dzieci wykonały je w swoich salach, chwilę później nastąpiła prezentacja na sali gimnastycznej oraz wspólna degustacja. Było w czym wybierać i czego smakować; sałatki, ciasta, galaretki, koreczki... a wszystko pięknie podane i oryginalnie wykonane. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z panią wychowawczynią przygotowały wodę o różnych smakach owocowych i zaprezentowały ciekawe sposoby na podanie owoców cytrusowych. Swoje stoisko z potrawami przygotowali też niektórzy nauczyciele. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i dużymi umiejętnościami kulinarnymi. Dodatkową atrakcją w tym dniu były prezentowane przez chętnych uczniów autorskie wierszyki, rymowanki oraz wyszukane ciekawostki o owocach i warzywach. W ramach dobrej zabawy przygotowane były gry i konkursy z owocami i warzywami w roli głównej.

"Festiwal Zdrowia" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy po raz kolejny mogli przekonać się, że warto promować zdrowy styl życia.