WYCIECZKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLAS I-III DO SKANSENU W KOLBUSZOWEJ

13 maja w piątek – co to za data! Najlepiej usiąść i nic nie robić…, albo robić jak najwięcej wbrew pechowi, który z racji tej daty powinien czyhać za każdym rogiem. I tak 13 maja w piątek, 2022 roku Oddział Przedszkolny oraz klasy I-III z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do skansenu w Kolbuszowej.

Co widziały?: młyn wodny, zagrodę Lasowiaków i Rzeszowiaków, przydrożną kapliczkę, obok której był dzwon, kościół pw. Marka Ewangelisty oraz szkołę z dawną klasą sprzed 100 lat.

Jakie wrażenia? Bardzo ciekawe obiekty, sprzed 100 lat, wszystkie z naturalnych surowców: drewna, kamienia, metalu i bez plastiku. Ludzie żyli z tego co sami wyprodukowali we własnych gospodarstwach. Nie musieli robić zakupów w sklepie, bo wszystko było w gospodarstwie, nawet płótno na ubrania… Trudno to sobie wyobrazić nawet tutaj w skansenie.

Atrakcyjne zwiedzanie dopełniły zabawy z dawnych czasów, które częściowo były znane a trochę całkiem nowe.

Wszystko się udało, nic nikomu się nie stało, chociaż czarnego kota po drodze nie zabrakło. Można więc stwierdzić, że 13 maja w piątek z chmurami nad głową i czarnym kotem na drodze okazała się przyjemny i wyjątkowy. Uczestnicy wycieczki polecają J