WYCIECZKA KLASY II DO PIEKARNI W SIELCU I FIRMY KABANOSPOL W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

Dnia 9 maja 2018 roku klasa druga z wychowawcą pojechała do młyna w Wielopolu Skrzyńskim, do Przedsiębiorstwa Produkcyjnego „Kabanospol”, także mieszczącego się w Wielopolu Skrzyńskim oraz do piekarni w Sielcu i mieszalni pasz.

W młynie dzieci dowiedziały się od młynarza jak przebiega proces mielenia ziarna, zobaczyły maszyny służące do mielenia zboża oraz ostatni proces, czyli mąkę. Poznały oraz zasmakowały mąki z różnych zbóż. Następnie udali się do rzeźni „Kabanospol”. Tam uczniowie zwiedzili wędzarnię, dowiedzieli się, jak powstaje kiełbasa, jakie procesy muszą się odbyć, aby smakołyk zagościł na ich stole. Na pożegnanie zostali poczęstowani pysznymi kabanosami.

W dalszej podróży pojechali do piekarni w Sielcu. Tam również zdobyli mnóstwo informacji na temat wypieku chleba. Zobaczyli piec, duże koszarki na chleb oraz inne urządzenia służące do produkcji chleba. Uwieńczeniem wizyty w piekarni była degustacja pysznego chlebka.

W pobliżu jest mieszalnia pasz i tam również udaliśmy się. Dzieci zobaczyły mieszalnik z podajnikiem i śrutownik. Zapoznali się z nazwami pasz i dowiedzieli się dla których zwierząt są przeznaczone.

Zmęczeni ale pełni wrażeń i z mnóstwem informacji wrócili do szkoły.