WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA I NA PUSTYNIĘ BŁĘDOWSKĄ

17 października uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Ogrodzieńca i na Pustynię Błędowską. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja uczniów oraz ukazanie malowniczych widoków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  Pierwszym punktem zwiedzania  była Pustynia Błędowska,  największa pustynia w Europie, zlokalizowana na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Pustynia przywitała nas słoneczną pogodą. Uczniowie mieli okazję poznać historię oraz legendę związaną z jej powstaniem. Nieograniczona, otwarta przestrzeń zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

Następnie udaliśmy się do Ogrodzieńca, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy ruiny zamku w Podzamczu. Była to ciekawa lekcja historii. Uczniowie  poznali zwyczaje i tradycje średniowiecznych mieszkańców.

Kolejną  atrakcją był Park Miniatur. Tutaj podziwialiśmy piękne makiety miniatur zamków, wykonanych w skali 1:25,  znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd.

Ostatnim punktem wyprawy był Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie przekonaliśmy się jak działają podstawowe prawa fizyki. Uczestnicy skorzystali z działania różnych urządzeń, m.in. symulatora lotów, platformy obrotowej, kalejdoskopu, czy kołyski Newtona. Najwięcej emocji  i adrenaliny dostarczył zjazd torem saneczkowym. Dobre humory towarzyszyły wszystkim uczestnikom do końca  wyprawy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.