TANECZNE FIGLE 2024

Podobnie jak w roku poprzednim, Szkolna Grupa Taneczna wystąpiła na Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne figle”.

W dniu 2 czerwca 2024r. zaprezentowała układ taneczny do  piosenki „Sto uśmiechów na minutę”, którą śpiewał  legendarny zespół harcerski „Gawęda” założony w 1952r. działający przez prawie 65 lat. Wesoły utwór przypadł wszystkim do gustu: i tańczącym, i oglądającym.

 Mimo przelotnego deszczu towarzyszącemu imprezie plenerowej: 47. Dniom Ziemi Ropczyckiej, zespoły zgromadziły liczną publiczność. Impreza była okazją do zaprezentowania umiejętności własnych i obejrzenia tego, co prezentują inni. Zapewne stała się ważnym doświadczeniem dla dzieci, które uczą się pokazywania siebie samych,  pokonywania negatywnych emocji oraz współdziałania w grupie. Aleksandra, Nikola, Blanka  z klasy 4, Zuzanna i Kinga z klasy 5 oraz Dominik z klasy 3 przywieźli kolejny dyplom i puchar, które dołączą do już sporej kolekcji gromadzonej od 2014 roku.

Opiekunki zespołu: Halina Ostrowska i Estera Ostrowska dziękują wszystkim, którzy wspierają naszą działalność i tym, dzięki którym zespół może prezentować wyniki swoich długich i żmudnych ćwiczeń.