SZKOLNE I POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci
mógł się raczej cieszyć, niż lękać".
Witold PILECKI

 

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto państwowe obchodzone od 2011 roku dla uczczenia żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i walczyli z nowym, tym razem stalinowskim, reżimem, który zapanował w Polsce. 

Szkolne obchody odbyły się 3 marca, kiedy to uczniowie klas VI i VIII pod kierunkiem p. Piotra Kmiecia, przygotowali okolicznościowy apel, w którym przedstawili sylwetki wybranych bohaterów, m.in. Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny "Inki",  Augusta Emila Fieldorfa czy Łukasza Cieplińskiego. 

Następnie Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Olivia JONIEC, Julia SZELIGA, Martyna KUBACKA, Zuzanna CHUDYBA, Konrad BRODA i Mateusz JAWORSKI, reprezentował naszą szkołę w Powiatowych Obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się w Sędziszowie Małopolskim. Najpierw o godzinie 12.30 w Kościele Parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego odprawiona została uroczysta msza święta, pod przewodnictwem Księdza Dziekana Krzysztofa GACA. 

Po nabożeństwie delegacje uczestników uroczystości złożyli wieńce i znicze pod Memoriałem Sybiraków