Szkolna Grupa Taneczna na Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne figle”

                 Po prawie trzech latach przerwy Szkolna Grupa Taneczna w Szkole Podstawowej w Nockowej wznowiła działalność. Zaczęło się skromnie: od jednego spotkania w tygodniu czterech zaangażowanych dziewczynek z klasy 3.

                Udało się przygotować: jasełka dla przedszkolaków i dzieci z klas 1-2, wystąpić na Wieczorze kolęd z tańcem do "Lulajże, Jezuniu", następnie wyćwiczyć 4 układy taneczne do "Wiosennego koncertu" prezentowanego w szkole.

                 Nawiązując do 5-letniej tradycji występów w latach 2014-2018 na Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Taneczne figle" grupa zgłosiła swój udział. Występując pod nazwą "Izabelki" zaprezentowała taniec do piosenki "Polka re-che-che"., gdzie dziewczęta wcieliły się w role niezdecydowanych w podbojach sercowych zielonych żabek. "Ładne żabki" po raz pierwszy wystąpiły na ogromnej scenie przed bardzo liczną publicznością. Stres okazał się motywujący. Życzliwa atmosfera imprezy pozwalała uwierzyć, że: "My też potrafimy". Nikt nikogo nie oceniał, a doceniono chęci i wkład pracy tancerzy, opiekunów zespołów i rodziców, którzy zawsze wiernie towarzyszą dzieciom i są najwspanialszą publicznością.  Przywieziony dyplom i statuetka stały się powodem do dumy w szkole dla Emilii, Nikoli, Blanki i Aleksandry i znalazły swoje miejse wśród wcześniej zgromadzonych statuetek i dyplomów.        

                 Opiekunki SGT z Nockowej z zadowoleniem podsumowały roczną pracę malutkiego zespołu.