PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Przed obliczem Matki…..

Pewnego dnia podczas lekcji religii zadałem uczniom pytanie: "Kto z Was był na Jasnej Górze?". Zapanowała kłopotliwa cisza. "Nikt? Nigdy?". Jedna osoba podniosła rękę: "Ja chyba, dawno…"

W odpowiedzi na takie pytanie uczniowie klas VII i VIII z Nockowej i Wiercan  14 marca byli na pielgrzymce autokarowej na Jasnej Górze.

Dotarliśmy do Częstochowy o poranku. Od razu poszliśmy do klasztoru  gdzie jak zwykle czekała Ona, „Czarna Madonna”. O godz. 930 cała grupa uczestniczyła we Mszy Świętej przed cudownym obrazem. Każdy mógł uchwycić wzrok kochającej Mamy, który dotyka głębi serc. Każdy mógł wypowiedzieć przed Nią swoje radości, smutki, mocne momenty i swoje cierpienia. Każdy mógł powtórzyć: "Jestem, Pamiętam, Czuwam". Po Eucharystii zwiedziliśmy Skarbiec a potem odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach. W kaplicy byliśmy jeszcze o godz.1200 na moment zasłonięcia obrazu. Z wielu oczu polały się łzy wzruszenia. Był też czas na zakup pamiątek. Uradowani ze spotkania z Matką w sercu naszej Ojczyzny wróciliśmy do domu w godzinach wieczornych.

ks. Grzegorz Guzior