NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – SZKOLNE I GMINNE OBCHODY

Akademię z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowała klasa IV oraz dwie uczennice klasy VII (Gabriela Kłęczek i Klaudia Grobelna). Opiekunami uczniów byli p. Piotr Kmieć i p. Paweł Bartusik.

Występujący uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze wydarzenia podczas drogi Polski do niepodległości oraz uświadomili, jakie wartości powinny przyświecać każdemu, kto kocha swój kraj. Efektem przedstawienia była stworzona w jego trakcie gazetka, na której umieszczone były najważniejsze hasła i daty, które patriota winien mieć w sercu.

Gminne obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Nockowej, koncelebrowana przez ks. Prałata Aleksandra Śmietanę, ks. Leszka Moryla – Proboszcza Parafii Bystrzyca, ks. Kazimierza Winnickiego – Proboszcza Parafii Olchowa i ks. Grzegorza Guziora, który wygłosił również Słowo Boże. Po mszy świętej przedstawienie okolicznościowe zaprezentowali uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach. Na koniec złożono wieńce przy Obelisku upamiętniającym 44 mieszkańców Gminy Iwierzyce wywiezionych na Syberię w latach 1944-1945.

Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy (opiekun – p. Piotr Kmieć) oraz Dyrektor Szkoły – p. Izabela Kubacka.