JESIENNY ZJAZD SKC

W środę 20 listopada 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie odbyło się spotkanie formacyjne wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas diecezji rzeszowskiej. W grupie ponad 500 osób nie zabrakło też przedstawicieli naszego koła. 

Ks. Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej i diecezjalny koordynator Szkolnych Kół Caritas, przedstawił zebranym inicjatywy podejmowane w ostatnich miesiącach przez Caritas, m.in. pomoc w organizowaniu olimpiady dla niepełnosprawnych i zaangażowanie w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. „Wasze zaangażowanie, wasza pomoc, wasze działania to wielkie dobro. Przynosicie ludziom nie tylko konkretne rzeczy, ale też wzruszenie, nadzieję, miłość” – mówił do wolontariuszy.
            Gościem specjalnym spotkania był duchowny, raper ks. Jakub Bartczak, który  w krótkich wystąpieniach między piosenkami, zwracał uwagę, że działania na rzecz innych ludzi przynoszą radość i szczęście. „Pomagając innym, sami stajecie się szczęśliwymi ludźmi. Nie da się być szczęśliwym żyjąc tylko dla siebie. Niektórzy nie wiedzą, gdzie jest prawdziwe szczęście, i szukają na oślep. Nie da się być szczęśliwym przez rzeczy, przez sławę i pieniądze. Ważny jest cel i sens życia. Szczęście to miłość. Szczęście to bycie kochanym i kochanie innych, to życie dla drugiego człowieka”.

Na zakończenie spotkania uczestnicy powierzyli Jezusowi swoje intencje oraz dzieło Caritas, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po poczęstunku była okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz otrzymania autografu księdza Kuby Bartczaka.

Link do reportażu TVP ze Spotkania Szkolnych Kół Caritas: https://rzeszow.tvp.pl/45421611/wolontariusze-szkolnych-kol-caritas-podsumowali-swoja-dzialalnosc