GMINNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Kinga GROBELNA, Gabriela KŁĘCZEK, Eryk GROBELNY i Kacper WRÓBEL uczestniczył w gminnych obchodach 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które w tym roku odbyły się w Bystrzycy. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą w kościele parafialnym w Bystrzycy celebrowali: ks. Mateusz Rachwalski (wygłosił również Słowo Boże), ks. Leszek Moryl (Proboszcz Parafii Bystrzyca) oraz ks. Ryszard Polański (Proboszcz Parafii Nockowa). Po Eucharystii uczniowie Szkoły Podstawowej z Bystrzycy zaprezentowali program okolicznościowy poświęcony Konstytucji 3 Maja. 

W uroczystościach oprócz Sztandaru naszej szkoły wzięły udział również Poczty Sztandarowe SP Bystrzyca, SP Wiercany, SP Iwierzyce, Gimnazjum Iwierzyce oraz Straży Pożarnych z terenu Gminy Iwierzyce.