GMINNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA ORAZ ŚWIĘTA STRAŻAKA

W tym roku gminne obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Strażaka odbyły się w Bystrzycy. Związane to było z Jubileuszem 65-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez księdza Leszka Moryla – Proboszcza Parafii Bystrzyca (wygłosił również Słowo Boże) oraz księdza Kazimierza Winnickiego – Proboszcza Parafii Olchowa. Oprawę muzyczną zapewnił chór WierCantus z GOK w Wiercanach.

Po nabożeństwie program patriotyczny przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy, po czym dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed kościołem, gdzie zasłużeni strażacy ochotnicy uhonorowani zostali medalami i odznaczeniami.

Oprócz Pocztu Sztandarowego naszej szkoły obecne były również Poczty z pozostałych szkół naszej gminy (swoją delegację wysłała również SP Olchowa, której Sztandar zostanie niedługo poświęcony).