DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, święto coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Ta data nie jest przypadkowa i związana jest z wydarzeniami sprzed ponad 100 lat. 

Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. W czasie tego spotkania postrzelono małego niedźwiadka. Roosevelt nakazał jego uwolnienie, a później cała historia pojawiła się w formie komiksu w jednej z waszyngtońskich gazet. Artykuł przeczytał pewien producent zabawek i zainspirował się tym tworząc zabawkę dla dzieci w fromie pluszowego misia, którego nazwał Teddy Bear. 

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat również obchodzą to wyjątkowe święto. Była okazja do wspólnych zdjęć, opowieści o swoich ulubionych maskotkach. Każdy również pochwalił się swoim lub swoimi misiami, co zostało uwiecznione pamiątkowymi fotografiami. Szczególnie ucieszyliśmy się zdjęciem, które otrzymaliśmy od naszego ucznia - Huberta Drozda, otoczonego pluszowymi maskotkami 😉