DIECEZJALNY ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO

W dniu 28 maja br. w budynku Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie odbył się diecezjalny etap Konkursu biblijnego pt. "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” dla dzieci szkół podstawowych w Diecezji Rzeszowskiej, kl. od V do VIII na podstawie Ewangelii św. Marka, organizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kulik z klasy V i Szymon Ciba z klasy VIII. Udział w etapie diecezjalnym był poprzedzony osiągnięciem wymaganej ilości punktów w dwóch poprzednich etapach: szkolnym i rejonowym, co już jest wielkim sukcesem. Przed rozpoczęciem zmagań ksiądz Marek Dzik - organizator konkursu przywitał wszystkich uczestników i wyjaśnił zasady pisania testu. Następnie uczniowie mieli 45 minut na jego rozwiązanie. Po podliczeniu punktów podano, że nasza uczennica Weronika Kulik zajęła 4 miejsce. Nagrody dla zwycięzców i uczestników wręczył ks. bp. Edward Białogłowski.

 Warto dodać, że w ostatnim etapie konkursu brało udział ok. 70 osób spośród 820 biorących udział w etapie szkolnym w całej diecezji. Bez wątpienia już sam awans naszych uczniów do finału jest wielkim sukcesem, którego serdecznie im gratulujemy!

Mamy nadzieję, że osiągnięcia Weroniki i Szymona staną się zachętą dla innych uczniów do poznawania Pisma Świętego i poszerzania swojej wiedzy religijnej.