DIECEZJALNY ETAP BIBLIJNEGO KONKURSU DIECEZJI RZESZOWSKIEJ

We wtorek 9 maja w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie odbył się Diecezjalny Etap Biblijnego Konkursu Diecezji Rzeszowskiej dla Szkół Podstawowych klas V- VIII pt.
„Wierzę w Kościół Chrystusowy” na podstawie Ewangelii według świętego Jana. Naszą szkołę w tym etapie zmagań reprezentował uczeń klasy VII Szymon Ciba. Droga do finałowego etapu zmagań wiodła przez etap szkolny i rejonowy, w których Szymon znalazł się w gronie najlepszych uczniów. Jak łatwo się domyślić ostatni etap zmagań stawiał przed uczestnikami wielkie wymagania. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością całości Ewangelii według Świętego Jana. Konkurs wygrywała ta osoba, która zdobyła największą ilość punktów. Szymon poradził sobie bardzo dobrze, zdobywając 74,5/95 punktów.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi wielkiego sukcesu, jakim jest udział w finałowym etapie konkursu. Bez wątpienia takie osiągnięcie wymagało czasochłonnego przygotowania i wielkiego zaangażowania.  

Mamy nadzieję, że sukces Szymona zachęci innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku, a nade wszystko do poznawania i rozważania Pisma Świętego.