BIEG CHARYTATYWNY DLA HUBERTA DROZDA

3 kwietnia br. z inicjatywy Stowarzyszenia Młodzi Aktywni, przy Szkole Podstawowej w Wiercanach odbył się bieg charytatywny na rzecz walczącego z chorobą ucznia naszej szkoły Huberta Drozda. Mimo, że prognoza pogody nie była optymistyczna, to jednak w dniu biegu pokazało się słońce i towarzyszyło zawodnikom.

Przez kilka tygodni na stronie Stowarzyszenia Młodzi Aktywni zgłaszali się kolejni chętni do uczestnictwa w biegu (spora grupa zgłosiła się jeszcze w dniu imprezy), dzięki czemu na starcie stawiło się ponad 300 chętnych osób. Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie: pierwsza na dystansie 10 km, druga na dystansie 5 km, natomiast trzecią utworzyli marszu nordic walking.

Nasza szkoła była reprezentowana przez grupę, której opiekunem był p. Sławomir Wacław, nauczyciel wychowania fizycznego. Dodatkowo kilku uczniów pojawiło się na starcie pod opieką swoich rodziców, którzy również uczestnictwem w biegu wsparli tę wspaniałą inicjatywę.

Całej imprezie towarzyszyły liczne dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, rękodzieła wykonane przez lokalnych twórców (w tym również palemki przygotowane przez naszych uczniów), natomiast o podniebienie zadbały niezrównane panie z KGW z Nockowej, serwując wyśmienity żurek i bigos.

Najważniejszym celem tej inicjatywy była zbiórka funduszy na pomoc w walce z chorobą dla Huberta Drozda i możemy być pewni, że dziś do Wiercan przybyli ludzie z samymi dobrymi sercami.