10. ROCZNICA ODSŁONIĘCIA OBELISKU SYBIRAKÓW W IWIERZYCACH

Na zaproszenie Wójta Gminy Iwierzyce oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Iwierzycach z siedzibą w Wiercanach Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klasy 8 uczestniczyli w obchodach 10. rocznicy odsłonięcia obelisku Sybiraków w Iwierzycach, które odbyły się 26 października br.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. W Kościele Parafialnym w Nockowej, którą koncelebrowali ks. Kazimierz Winnicki – Proboszcz Parafii Olchowa oraz ks. Ryszard Polański – Proboszcz Parafii Nockowa, który wygłosił również Słowo Boże.

Dalsza część uroczystości odbyła się przy obelisku, najpierw nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej i odśpiewanie Hymnu Narodowego, następnie przedstawiciele władz oraz rodzin Sybiraków złożyli wieńce i znicze przy obelisku. Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Iwierzycach uczestnicy uroczystości oraz zaproszeni goście obejrzeli okolicznościową akademię w wykonaniu uczniów szkoły w Iwierzycach. Ponadto w przemówieniach przypomniano o okolicznościach upamiętniania zesłanych na Syberię mieszkańców Gminy Iwierzyce.  

Część zdjęć poniżej dzięki uprzejmości GOK Wiercany.